16Eki

CS Go Linux’ta Türkçe Yapmak

by kurtitasarimin Genel 0 Comment(s)

CS Go Linux’ta Türkçe Yapmak; Merhabalar bugün sizlere kısacca linux kullanıcılarınında steam kullanarak counter strike oynayabildiği bir oyunun nasıl türkçe yapıldığını anlatacağım.

Fakat ilk olarak linux kullanan ama counter strike ( cs ) ne olduğunu bilmeyenler için biraz açıklayacağım.

Counter Strike Nedir ?

Counter-Strike (Türkçe: Karşı Taarruz) (Half-Life: Counter-Strike ismiyle pazarlanmıştır) veya kısaca CS, Minh “Gooseman” Le ve Jess Cliffe tarafından Half-Life adlı oyunun bir modu olarak yaratılmış, daha sonra oyunun geliştiricisi Valve Corporation tarafından isim hakları satın alınarak geliştirilmeye devam edilmiş bir birinci şahıs nişancı türünde taktiksel aksiyon oyunudur. Devam oyunları Counter-Strike: Condition Zero, Counter-Strike: Source ve Counter-Strike: Global Offensive‘dir. Ayrıca Nexon tarafından geliştirilen Counter-Strike Neo, Counter-Strike Online, Counter-Strike Nexon: Zombies ve Counter-Strike Online 2 adlı yan oyunları da mevcuttur.

Steam Nedir ?

Steam, Valve firmasının piyasaya çıkarttığı ücretsiz bir program olup belirli bir ücret karşılığında güncel seçeceğiniz oyun veya oyunları “Öde ve İndir” mantığıyla edinebileceğiniz ve oyunları minimum sistem gereksinimlerine sahip herhangi bir bilgisayara kurabilmenize olanak sağlayan bir yazılımdır.

Steam Nasıl Birşeydir?

Steam bir programdır.Kendinize ait hesabınız(k.adı ve şifreniz) ile giriş yapabildiğiniz , oyun oynayabildiğiniz, arkadaşlarınıza konuşabildiğiniz, bir programdır.Steam aldığınız zaman istediğiniz kullanıcı adınız ve şifreniz ile programa giriş yapabiliyorsunuz.Steam programı ve hesap açmak ücretsizdir. Fakat hesabınıza oyun ekletmek paralıdır.

Neden Steam Almalıyım?

Dünya’da Counter-Strike başta olmak üzere oynanan çoğu oyun Steam gerektirmektedir. Düzenlenen turnuvalar Steam üzerinden yapılmaktadır, ve bu turnuvalara katılan tüm oyuncuların Steam hesabı bulunmaktadır. Setup Bilişim ve Organizasyon’un Türkiye’ye getirdiği DreamHack Türkiye Elemeleri’de Steam ile yapılıyor. Dünya ile aynı standartı yakalamak ve oyunları gerçekten olduğu şekilde orijinal haliyle oynamak için Steam almalısınız. OyunGuru Gaming Community olarak %100 Orjinal CS’yi destekliyoruz.

Şimdi gelelim CS Go Linux’ta Türkçe Yapmak işlemine..

 

ilk olara steam programını çalıştırın.
listenizden counter strike oyunana sağ tıklayıp özellikler ( settings / yada açılan menüden en alttadır )
açılan ekrandan başlatma seçeneklerini ayarla butonuna basın. ( start options settings )
-language turkish 
üst kısımdaki kodu yazın veya kopyala yapıştır yaparak tamam diyerek kapatın

bu işlemlerden sonra cs:go artık türkçe olarak çalışacaktır.

, , ,
LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked*